Android

ZTE Axon 7 EDL Unbrick ROM MiFavor 5

ZTE firması geçtiğimiz yıl oldukça iddialı bir şekilde Axon7 modelini tanıtmıştı. Özellikle ses konusundaki başarısıyla dikkat çeken ZTE Axon 7 sahip olduğu donanımlarıyla oldukça güçlü ve performanslı bir model olmayı başarmış durumda fakat günümüz de sadece donanım koymak yetmiyor, yazılımsal olarak da başarılı olmak altın kural haline geldi. Kötü bir yazılımla verilmiş bir cihaz asla hakkettiği değeri göremez. ZTE Axon 7 hangi donanım özellikleriyle karşımıza çıkıyor kısaca göz atalım.

ZTE Axon 7 Donanım Özellikleri

ZTE Axon 7 karşımıza Android 6.0 Marshmallow tabanlı Mi Favor arayüzü ile satışa sunulan cihaz firmanın güncelleme desteği ile Android Nougat tabanlı Mi Favor 5 sürümüne yükseltmiş bulunmakta. Umarım stantlarda bulunan cihazlara güncelleme yaparlar. Eski arayüzü gerçekten berbat, normal bir kullanıcı o arayüzü gördükten sonra Axon7 ‘yi pek tercih etmeyecektir.:)

5.5 inch büyüklüğünde, 1440 x 2560 piksel çözünürlüğün de (~538 ppi ) AMOLED ekran, Corning Gorilla Glass 4 ile cizilmelere ve çatlamalara karşı güçlendirilmiş. Qualcomm firmasının MSM8996 Snapdragon 820 (2×2.15 GHz Kryo & 2×1.6 GHz Kryo) işlemcisinden gücünü alan Axon 7 ‘nin grafik işlemci kısmında Adreno 530 bulunuyor . Bu sayede güncel oyunlarda oldukça iyi bir performansa sahip olan model uzun süre çoğu uygulamanın altından başarıyla kalkacaktır. 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile satışa sunulan model ayrıca SD kart slotuna da sahip. Bu sayede depolama konusunda kullanıcılarını sıkıntıya düşürmemeyi hedeflemiş.

How To Unbrick ZTE Axon 7

Donanım konusunda başarılı seçimler yapan ZTE yazılım noktasına geldiğimiz de biraz tökezliyor. MiFavor 5 ile bu konuda ki eksikliğini büyük ölçüde giderse de custom ROM kullanmayı tercih edenleri ve root olmadan yapamayanları pek düşünmemiş. Bu tarz işlemleri yaparken ufak dikkatsizlikler sonucunda cihaz yazılımsal olarak çökebiliyor. Tam bu noktada brick olmuş cihazınızı kurtarmak ve tekrar çalışabilir duruma getirmek için için EDL üzerinden yüklemeniz gereken, cihazın kendi fabrikasyon yazılımına sahip olmanız gerekiyor. Bu konuda TurkDevs ekibinden Asderdd yaptığı çalışmayla firmanın bu noktadaki eksikliğini giderdi. İnternet ortamında bulunan ZTE Axon7 EDL Stock ROM ihtiyaçları karşılamadığı gibi bazı kurtarma konularında yetersiz kalıyordu.

[affiliate_news id=”878″]

Basit ve anlaşılır dille doğru yazılım paketiyle ZTE Axon 7 Kurtarma/Unbrick adımlarını öğrenmek için aşağıda bulunan bağlantıyı tıklayarak konuyu görüntüleyebilirsiniz.

ZTE Axon7 A2017 / A2017G / A2017U Stock ROM edl unbirck

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu