Android

Formatsız Ekran Kilidi Kırma Yöntemleri

Herhangi bir nedenden dolayı ekran kilidinin desenini, parolasını veya şifresini unuttuğumuzda panik yaparız. Yada uzun zaman önce çekmeceye kaldırılmış bir telefonu tekrar kullanmak istediğimizde karşımıza çıkan ekran kilidi desenini hatırlamakta zorlanırız. Bu durumda telefon şifresi nasıl kırılır merak ederiz. İphone ekran kilidi kaldırma için uğraşmak gerekse de Android’de unutulan ekran kilidini kırmak o kadar da zor değil. Bu yazımızda paylaşılan yöntemlerle tablet, Samsung, Huawei, Xiaomi ekran kilidi kaldırma işlemini formatsız bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Android ekran şifresi kırmanın farklı farklı yöntemleri bulunuyor fakat her yöntem her zaman işenize yaramayacağı gibi telefona göre farklılıklar da oluşabiliyor. Bu sebeple unutulan ekran kilidini kaldırmak için en çok kullanılan android kilit ekranı şifresi kırma yöntemini aşağıda paylaşıyoruz. Android unutulan ekran kilidi şifresi çözmek için kesin çalışan ve birçok kullanıcı tarafından kolaylıkla uygulanabilecek yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Aşağıda sıralanan yöntemlerle birlikte tüm kişisel bilgi ve verilerinizi koruyarak gerçekleştirmiş telefon şifresi nasıl kırılır öğrenmiş olacaksınız.

Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma İçin 5 Yöntem

Yöntem 1: Google Cihazımı Bul ile Ekran Şifresi Sıfırlama

Ekran kilidini kaldırmak istediğiniz telefonda size ait olan yada halen daha erişebildiğiniz bir Google hesabı kurulu ise “Telefonumu Bul” yöntemini kullanabilirsiniz. Öncelikle asağıda bulunan bağlantıya tıklayarak telefonda kurulu olan hesaba giriş yapın.

https://www.google.com/android/find?hl=tr

Sayfayı açtıktan sonra ilk yapacağınız işlem “Kilitle” seçeneğine tıklamak olacak. Bu şekilde telefonda bulunan kilit devre dışı kalacak ve sizin kilitleme sırasında belirlediğiniz şifre telefonda aktif olacak. Daha sonra bu şifreyi kullanarak cihazınızı rahatlıkla açabileceksiniz.  Bu kadar basit…

Yöntem 2: Samsung Cihazımı Bul Sayfası ile Şifre Kırma

Eğer android telefonunuzun markası Samsung ise Google servisi ile çok benzer olan Samsung cihazımı bul sayfasını kullanabilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki bağlantıyla sayfaya gidin.

https://findmymobile.samsung.com/login.do

Samsung hesabınızı giriş yapın. Unutmadan hatırlatalım eğer daha önce samsung hesabı açmadıysanız bu yöntem işe yaramayacaktır.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Lock my screen” butonunu bulun. Yeni şifrenizi girin ve “Lock” butonuna tıklayın. Birkaç dakka içinde ekran şifreniz değişmiş olacaktır.

Yöntem 3: Formatlama

Telefon şifresi nasıl kırılır sorusuna kesin çözüm ve çoğu zaman son çare yöntemi olarak formatlama yöntemi cevabını verebiliriz. Desen kilidini kırmak istediğiniz telefonda bulunan bilgilerin sizin için bir önemi yoksa veya yedeğiniz bulunuyorsa hiç uğraşmadan format atmayı düşünebilirsiniz. Belkide en kesin çözüm yolu budur.

Format atma işlemi telefonunuzun markasına göre değişiyor. Fakat çoğu telefon için yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu kapatmak.

Telefonunuz kapandıktan sonra ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun android bootloader açılacaktır.  Ses açma/kısma tuşlarıyla Recovery mode’u seçin ve güç tuşu ile onaylayın.

Gelen ekranda aynı yöntem ile Wipe data/factory reset seçin ve telefonunuz formatlanmaya başlayacaktır.

Andorid-ekran-şifresi-formatsız
telefon şifresi nasıl kırılır

Yöntem 4: ADB ile Telefon Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Bu yöntem sadece USB Hata Ayıklama modu aktif olan telefonlar için geçerlidir. Eğer telefonunuzun geliştirici seçeneklerinden bu özelliği açmışsanız ve kullandığınız bilgisayara daha önce izin vermiş iseniz bu yöntemi kullanarak android kilit ekranını kırabilirsiniz.

Önce telefonu bilgisayara usb bağlantı kablosu ile bağlayın. ADB yükleme klasörünüzde bir komut penceresi açın. (Shift + Sağ tık ile) Aşağıdaki komutu yazarak enter tuşuna basın.

adb shell rm /data/system/gesture.key

Telefonunuzu açtıktan sonra kilit ekranının hiç çıkmadığını göreceksiniz. Fakat yeniden başlatmadan önce yeni bir şifre oluşturmayı unutmayın.

Yöntem 5: Ekran Kilidi Uygulamalarının Şifresini Çözme

Eğer kırmaya çalıştığınız ekran kilidi bir uygulama kilidi iseen basit kırma yöntemi güvenli modda açmaktır.

Birçok telefon için güvenli modda açma yöntemi şu şekildedir. Kilit ekranındayken güç tuşuna uzun basılır ve kapat menüsüne parmağınızla basılı tutulur. Çıkan onay penceresine ise ok tıklanır.

Güvenli modda açtıktan sonra uygulamanın verilerini temizleyerek veya kaldırarak şifreyi kırabilirsiniz.

android-ekran-kilidi-kaldırma
telefon şifresi nasıl kaldırılır

Yöntem 6: TWRP İle Ekran Kilidi Dosylarını Silme

Androidin size sağladığı özgürlükleri sonuna kadar kullanıyorsanız ve telefonunuzda köklü değişiklikler yapmayı seviyorsanız TWRP ile tanışmış olmalısınız. Özelleştirilmiş recovery kurulu cihazlarda kilit ekranı kaldırma işlemi kolayca yapılabilir. Çoğu zaman bir romu denedikten sonra eski yedeğimize geri döneriz ve ekran kilidini bir türlü atlatamayız. İşte bu durumda tekrar TWRP’ye geri dönüp Data/System klasörüne erişiyoruz.

Buradaki dosyalardan

Gatekeeper.password.key

Gatekeeper.pattern.key

Locksettings.db , locksettings.db-shm ve locksettings.db-wal

Dosyalarını silip telefonu yeniden başlatıyoruz. Hiçbir verinizi kaybetmeden unuttuğunuz ekran şifresini kaldırmış oldunuz.

TWRP yöntemi veya ADB yöntemi ile telefon şifre kırma işlemini yaptıktan sonra fastboot moduna girerseniz, veya bu modlara girmeye çalışırken yanlışlıkla fastboot moda girmiş olursanız endişe etmenize gerek yok. Öncelikle girmiş olduğunuz fastboot ne demek bilmelisiniz. Çoğu kullanıcı bu sonuçla karşılaşmaktadır. Asıl sebebi farklı üretici markaların bu tarz modlara giriş için standart olmayan tuş atamaları yapmalarından kaynaklanmaktadır. Eğer telefonunuz fastboot moduna girdiyse fastboot moddan nasıl çıkılır öğrenmek için hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

49 Yorum

 1. merhabalar ücret karşılığında şifremi kırdırmak istiyorum en kısa sürede ulaşırmısınız..

 2. Merhaba. Uzun suredir kullanmadığım bir telefonumun şifresini unuttum. Teldeki bilgilerim hayati önem taşıyor lütfen bana yardım edin. Ücret hiç önemli değil.

 3. Merhaba benim telefon Samsung m21 desen şifresini unuttum uzaktan açma işlemi konusundan yardımcı olur musunuz ücret karşılığında

   1. samsung m51 desen kılıdı formasız kırılabılırmı hocam

   2. Merhaba uzaktan şifre kırma konusunda yardım isteyen birine bana ulaşın yazmışsınız. Bu konuda bilginiz varsa aynı sorun bizimde var.yardımcı olabilirmisiniz

   3. İbrahim bey yardıma ihtiyacım var. Ayşem hanıma yardımcı olduğunuzu okudum. Rica ediyorum. Görürseniz lütfen cvp verirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu