Nedir?

DM ne demek? DM Nasıl Atılır? Gizli Özellikleri Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, son zamanlarda artık tüm hayatlarımız sosyal medyalarla iç içe geçmiş durumda. Gerçek hayatımız dışında sosyal medyada yaşadığımız bir yaşantıdan da söz etmek mümkün hale geldi. Bununla birlikte sosyal medya platformlarında kullanılan terimleri duydukça DM nedir ?, DM ne demek ? gibi sorulara cevap aradık. Özellikle İnstagram dm nedir bilmek burası üzerinden etkileşime geçtiğimiz kişilerle iletişim kurmak için önemli olmaktadır. Facebook’la ülkemizde büyük bir kitle sosyal medya denilen yapıdan haberdar olduğu gibi, Facebook sayesinde ilk sosyal medya deneyimini yaşamış oldu. Daha sonra İnstagram ve Twitter gibi farklı platformların da yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medyada dm ne demek bilmemiz gereken bir konu oldu. Bu yazımda sizlere instagram dm nedir , dm den yürümek ne demek gibi merak edilen sorulara cevap vereceğim.

İnstagram dm ne demek?

DM; İngilizce Direct Message kelimelerinin baş harflerinden oluşan Türkçesi “Doğrudan Mesaj” olan, kişilere İnstagram’dan özel mesaj yollamak için kullanılan özelliğin kısaltmasıdır.
Kısa ve öz şekilde DM’nin ne demek olduğunu cevapladıktan sonra bu özelliği kullanarak özellikle İnstagram da kurumlar, ünlüler yada kişilerle nasıl iletişime geçeceğinizi anlatmamak olmaz. Bunun için yapmanız gereken oldukça basit; DM ile özel mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline girdiğinizde “Mesaj” butonu görünüyorsa butona tıklayarak özle mesaj gönderebilirsiniz.

DM Ne demek?
instagram dm ne demek ?

Eğer özel mesaj göndermek istediğiniz kişinin profilinde mesaj butonu gözükmüyor ise kullanıcı adının yanında (sol üst köşede) bulunan üç noktayı tıkladığınızda açılan menüden “Mesaj Gönder” yazısının üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

dm-ne demek instagram
dm-ne demek instagram


[affiliate_news id=”1301″]

Umarım sizler için yeterli bir anlatım olmuştur. Yazı hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden belirtmenizi rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu