Android

Xiaomi Redmi Note 3 Pro’ ya Nougat Tabanlı Miui9 Güncellemesi TurkDevs ‘den

Yakın zamanda Xiaomi firması kendi geliştirdiği Android tabanlı Miui arayüzüne dair güncelleme notlarını takipçileriyle paylaştı. Performans ve işlevsellik konusunda oldukça önemli detaylar içeren yeni MiUİ9, beta sürecine dahil olan kullanıcılar tarafından çok fazla beğeniliyor. Kısaca MiUİ9 arayüzünün getirdiği yeniliklerden bahsedelim.

 

MiUİ 9 Güncellemesi ile Gelen Özellikler

Akıllı telefonların sevilen arayüzlerinden biri olan MiUi, birçok marka ve model için geliştiriciler tarafından portlanarak custom ROM kullanıcıları için paylaşılıyor. Oldukça yaygın olarak kullanılan MiUİ arayüzünün yeni sürümü MIUI 9 daha akıcı ve daha performanslı bir şekilde çalışıyor.

Redmi-note-3-pro-MiUi-9-upgrade-turkdevs

MIUI 9 ile Xiaomi kullanıcı deneyimini geliştirirken arayüze ufak dokunuşlar katmayı ihmal etmemiş. Yeni hareketli simgeler ve arayüz animasyonlarıyla uygulama açılış ve kapanışlarını daha akıcı ve güzel bir hale sokmuş. Kilit ekranı da ufak geliştirmeler MiUİ9 ile birlikte geliyor. Asıl değişiklik ise yazılımın arka tarafında gerçekleşmiş.

Kullanılan uygulamaya göre sistem kaynaklarını optimize eden arayüz, arka planda bekleyen ve boş kaynak türketimi oluşturan uygulamaları tespit edip kapatıyor. Ayrıca işlemci optimizasyonu ile uygulamaların daha hızlı ve kısa sürede açılmasını sağlıyor. Ayrıca sistem sohbetlerinizde ki içeriği tespit edip size hangi uygulamayı açmak istediğinizi sorabiliyor.

 

MiUİ 9 ile karşımıza çıkan akıllı asistan özelliği uygulamalar, notlar, resimler ve videolar içerikler arasından daha hızlı arama yapmanızı, ve sonuçlara daha hızlı ulaşmanızı sağlıyor, ancak bu özellik şuan sadece Çin için yayınlanan sürümlerde mevcut. Galeri uygulamasında yapılan yenilikle belirli bir kişiyle veya belirli bir yerde çekilmiş fotoğraflarınızı bulabilen bir arama sistemi de eklenmiş. Bölünmüş ekran özelliği MIUI 9 ile birlikte gelen geç kalmış özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

[affiliate_news id=”1034″]

Xioami Redmi Note 3 Pro MiUİ 9 Nougat

Xiaomi firması birçok cihazı için MiUİ güncellemesini farklı tarihlerde yayınlayacak. TurkDevs ekibinin desteklediği cihazlar tabiki de firmanın kendi güncelleme takvimini takip etmek zorunda değil.:) Büyük ihtimalle Redmi Note 3 Pro modeli için Android sürüm yükseltmesi içermeyen bir güncelleme gelecektir. Ancak TurkDevs kurucularından Orochi™  ve ReeLperesT  çalışmalarıyla Xiaomi Redmi Note 3 Pro kullanıcıları için bu güncellemeyi yapmış durumda. Yeni arayüz ve yükseltilmiş Android sürümü ile birlikte MiUİ 9 Nougat Redmi Note 3 Pro kullanıcıları için indirilebilir. TurkDevs olarak ülkemizi tüm dünya da başarılı işlerimizle temsil etmeye devam ediyoruz. Ekibimiz de bulunan diğer arkadaşlarımızın da çalışmalarıyla bu gururu daha fazla yaşıyoruz. MediaTek dünyasından sonra sıra Qualcomm da..

Xiaomi Redmi Note3 Pro MiUİ9 Custom ROM Tartışma/Discussion Konusu

İndirme/Download Linki(Old Version)

CHANGELOG 7.9.7

 • Home screen
  New – Animated icons for selected apps in the default theme (09-01)
 • System
  New – New gestures and key shortcuts to customize buttons and corresponding functions (09-06)
 • Updater
  Fix – Do not show notification right after download or when ROM downloaded
  New – New changelog animation

Güncelleme / New Update

 • Based on Xiaomi.eu 7.9.7 Beta
 • Voice Record Bug Fix
 • Added Goodix FP Files (Not tested yet)
 • Camera Fix Some Devices
 • Added Latest Miui 9 Firmware
 • New Kernel and Regulations
 • Mx Player Fc Fix
 • Minor Bugs Fix

   

İndirme/Download Link

 

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Ha as I am using this ported rom for Redmi note 3 I’m here with reporting bugs and good stuff
  1st of all there is no VoLTE support in this rom as its was developed by Europeans
  2nd you cant even accept messenger calls
  3rd one auto brightness is going crazy
  4 camera does word (3rd part apps can)
  Except these issues the rom is very stable
  Fingerprint sensor is working
  Android nought
  Miui9
  Split screen
  Ram management
  All stuff is good
  Please kinda fix those bugs in updates

 2. I really liked your work. But, I beg you, in the next update, return the standard dpi. I have on your firmware, very small icons on the desktop. And most importantly, I use a program that finds information from the screenshot, for it the standard dpi is important. I really hope that you understand what I wanted to say to you. Sorry, I do not know English, I use an interpreter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu