in

ZTE Axon 7 için MIUI 9 ROM yayınlandı!

 ZTE markasının sevilen modeli Axon 7 için MIUI 9 rom nihayet portlandı.

Özellikle ses konusundaki başarısıyla ve 2K çözürlükteki AMOLED ekranıyla dikkatleri üzerine çeken ZTE Axon 7 sahip olduğu donanımıyla oldukça performanslı bir model olmayı başarmış durumda. Varsayılan olarak MiFavor kullanıcı arayüzü ile karşımıza çıkan cihaz kullanıcısına oldukça güzel bir deneyim sunsa da bir süre sonra bazı kullanıcılar için sıkıcı olmaya başlayabiliyor. Bu durumu göz önünde bulunduran TurkDevs ekibi adını son zamanlarda oldukça sık duymaya başladığımız Xiaomi‘nin Miui 9 arayüzünü Axon 7 için kullanılabilir hale getirdi.

 

Gelin isterseniz Miui 9’u biraz yakından inceleyelim;

Xiaomi firmasının çıkardığı ilk ürün olan ve ilk sürümü 2009 yılında yayınlanan MIUI günümüze kadar 9 büyük güncelleme aldı ve her dönemde kullanıcıların ilgi odağı olmayı başardı. Şuana kadar 142 ülkede 2.8 milyar kez indirilen ve toplam 55 farklı dile çevrilen ROM 9. sürümü ile çok daha iyi bir hale geldi. Saf Android’e kıyasla çevrimiçi tema desteği, özel zil sesleri ve güzel duvar kağıtlarıyla oldukça farklı bir deneyim sunan Miui‘nin 9‘uncu güncellemesi ile gelen yenilikleri sıralayalım.

Çok daha akıcı bir arayüz

Xiaomi mühendisleri yoğun bir şekilde çalışarak yeni geliştirdikleri bir sistemle uygulama açılış hızlarını bir önceki sürüme kıyasla iki kat daha hızlı hale getirmeyi başardı. Ve bunun sonucunda ortaya harika bir kullanıcı deneyimi çıktı.

 

Geliştirilmiş fotoğraf düzenleme uygulaması

Mevcut fotoğraf düzenleme uygulmasında birçok düzenlemeler yapan firma buna ek olarak oldukça kullanışlı yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmedi. Fotoğraf kalitesini bozmadan ufak dokunuşlarla görmek istemediğiniz detayları silme ve fotoğrafa çeşitli ikonlar ekleme desteği geldi.


 

Mi Drop

Miui 9  ile gelen bir diğer yenilik ise Mi Drop uygulaması oldu. Wifi üzerinden bluetooth’a kıyasla oldukça yüksek hızlarda dosya aktarımı sağlayan uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

 

Bölünmüş Ekran

Daha önceki sürümde eklenmesi planlanan ancak yetiştirilemeyen bölünmüş ekran özelliği Miui 9 ile kullanıcılara sunulmuş durumda. Bölünmüş ekran özelliğini kullanarak aynı anda iki farklı uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

Yeni Bildirim Paneli

Yeni gelen bu özellik ile tıpkı saf Andriod 7’de olduğu gibi whatsapp vb. uygulamalardan gelen mesajları ilgili uygulamayı açmadan bildirim panelinden okuyup kolayca cevaplayabilirsiniz.

 

Görsel Arama

Eğer siz de çok fazla fotoğraf çeken biriyseniz ve daha önce çektiğiniz fotoğrafları bulmakta güçlük çekiyorsanız Miui 9 ile oldukça rahatlayacaksınız. Anahtar kelimelerle fotoğrafları filtreleyen bu özellik ile aradığınız fotoğrafı kolayca bulabileceksiniz.

 

 

Miui Asistan

Ana ekranı yana kaydırarak ulaşabileceğinz asistan arayüzünde uygulama kısayollarına, yaklaşan randevularınıza ve o gün kaç adım attığınızı dahi gösteren bilgi ekranına ulaşabilirsiniz.

 

ZTE Axon 7 Miui 9 Ekran Görüntüleri

  

 

İndirme Linki ve Forum Konusu (Download)

Forum Konusu

Download ROM

 

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Redmi Note 3 Pro MiUİ 9.1 Nougat Stabil v9.1.2.0.NBCCNEI Güncellemesi

Xiaomi Redmi Note 3 Pro MiUİ 9.1 Nougat Beta v7.12.7 Güncellemesi