in ,

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor

Birçok Xiaomi severin bildiği üzere Xiaomi yöneticisi Lu Weibing, Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’yu aktif bir şekilde kullanıyor.
Weibing, gün içerisinde takipçilerine “Gelecekte akıllı telefonlarda en çok hangi teknolojinin yer almasını istiyorsunuz?” şeklinde bir soru yöneltti ve Xioami’nin çentikle ya da herhangi bir şekilde ekran alanını küçültmeden panel altından görüntü alabilen “Gizli kamera teknolojisi” olarak adlandırdıkları bir teknoloji üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktardı.

Gizli kamera teknolojisi nasıl çalışıyor?

Resmi tanıtıma göre, ön kamera çalıştırıldığında kameranın üzerindeki ekran saydam hale geliyor ve ışığın ekran tabakasını geçerek lens içersine girmesini ve görüntünün kaydedilmesini sağlıyor. Ön kamera düşük yansıma ve yüksek ışık geçirgenliğine sahip özel bir tabaka altında yer alıyor ve kamera kapalıyken normal ekrandan hiçbir farkı görünmüyor.

Geçtiğimiz haziran ayında Xiaomi, ilgili teknolojinin test edildiği prototip bir cihazın videosunu sosyal medya üzerinden paylaşmıştı. Buna karşılık olarak OnePlus / Oppo grubu da aynı gün sosyal medya üzerinde benzer bir video paylaşmıştı. Ayrıca sızan bilgilere göre Samsung da 2020 yılında çıkacak akıllı telefon modellerinde ekran altı kamera teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

windows-güvenlik-duvarı

Windows defender nasıl kapatılır? işte en kolay yöntem!

Huawei-Nova-6

Huawei Nova 6 5G Geekbench Testinde Görüldü