Kapat

‪‪The Elder Scrolls: Legends‬ ‪Android’de

Anasayfa
Oyun ‪‪The Elder Scrolls: Legends‬ ‪Android’de
The Elder Scrolls Legends Android

The Elder Scrolls denilince pek birşey çağrıştırmasa da, aslında adını çokça duyduğunuz başaralı bir oyun. Konuyu daha iyi anlamanız için Skyrim desem? Evet şimdi hatırladınız. Bethesda firmasının The Elder Scrolls: Legends  Android platformu için uzun bir beta sürecinin ardından Google Play üzerinden indirilmeye açıldı.

Asıl seriden uzak olarak kart oyunu şeklinde karşımıza çıkan bu versiyon oldukça iddialı. Kart oyunları bizim insanımız için akla pişti,batak,king gibi daha çok kahvehanelerde karşılaştığımız oyunları andırsada, sektörde yeni bir fenomen olma yolunda. İlk kart oyunları gerek oyun içi kurgu, dinamik eksikliği ve grafiksel açıdan yetersizlikleri nedeniyle kendilerine önemli bir kitle oluşturamadı. Geçen zaman içerisinde oyuncu kitlesi giderek artan kart oyunları da kendini geliştirdi. Bilgisayar oyunları arasında en çok söz edilen kart tipi oyun şüphesi The Elder Scrolls: Legends olmuştur.

Bethesda, Skyrim ile büyük bir ses getirdikten sonra oyunun çeşitli versiyonlarını yayınladı. Son seri Legends alıştığımız The Elder Scroll’ dan baya farklı. Geçtiğimiz yıl oyunun mobil versiyonu çok kısa bir süre Play Store üzerinde gözüktü. Firma bunun bir yanlışlık olduğunu söyleyerek oyunu geri çekti ve çok uzun bir süre sessizliğini korudu. Uzun bir bekleyişin ardından nihayet The Elder Scroll: Legends resmi olarak Android platformu için yayınlandı.

The Elder Scrolls: Legends Genel Bakış

Kart oyunlarında kazanmanın sırrı elindeki kartların güçlü olmasında saklı. Bu oyunda da amacınız yeni kartlar edinmek ve elde ettiğiniz kartları güçlendirerek rakiplerinizin önüne geçmek. Bunun için oyunda iki mod bulunuyor. Hikaye modunda size verilen görevleri yerine getirerek yeni kartlar kazanıyor ve puan topluyorsunuz. Bu puanları da kartlarınızı geliştirmek için kullanıyorsunuz. Oldukça uzun bir hikayeye sahip olan oyun bu noktada sizi sıkmadan vakit geçirmenize olanak sağlıyor.

The Elder Scrolls Legends Android

Gerçek rakiplerle karşılaşmanız ve sahip olduğunuz destelerin gücünü sınamanız için çok  oyunculu PvP modu bulunuyor. Çevrimiçi olarak rakiplerinizle savaşarak oyun içinde kullanacağınız puanları kazanıyorsunuz. Oyun içi ödül sistemi bir hayli gelişmiş olsa da bir noktada sizi para yatırmaya zorlayacak. Oyunun ücretsiz versiyonun da bazı mod kısıtlamaları hemen dikkat çekiyor.

The Elder Scrolls: Legends Gereksinimleri

PES 2017-Android

Bethesda firması oyunun daha geniş kitlelere ulaşması için minimum Android sürümünü 4.4 Kitkat olarak belirlemiş. Ayrıca oyun oldukça büyük, bu yüzden sisteminizde 1.5Gb boş alan olması gerek. Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen oyun bir süre sonra son buluyor. Bu noktadan sonra ödeme yaparak devam etmeniz gerek. Oyun içi alımlarla birlikte ortalama 80$ harcama yapmanız gerekebilir. Bu oyunu bekleyenlerdenseniz acele edip hemen indirseniz iyi edersiniz. Ben bu yazıyı yazarken 1000-5000 arası indirmeye ulaşmış bile. Oyun içi videoyu aşşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Oyunun PC versiyonu ve daha fazla detay için Bethesda‘ nın sitesine göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir