in

Sonsuzluk İşareti

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Telefonda sonsuzluk isareti nasıl yapılır? Ayrıca bilgisayarda sonsuzluk işaretini yapmanız için hangi tuşları kullanmanız gerek öğrenelim.

Sosyal medya kullanımının artması ve kişilerin sevgilerini ve önemli tarihleri için kullanılan sonsuzluk işareti nasıl yapılır çoğu kişi tarafından merak ediliyor. Yada çoğu kişi sonsuzluk işareti kopyala yaparak o an gereksinimini gideriyor. Biz de bu yazımızda sizler için klavyeden ve telefonunuzdan sonsuzluk isareti nasıl yapılır? onu anlatacağız. İşareti yapabilmek için iki yöntem bulunmakta. Bazen ilk kısayol seçeneği çalışmazsa, ikinci yol ile herkes basit şekilde yapabilir. Klavyenizden  kısayol tuşu olan “ALT + 8734” tuşlarına basarak işareti yazdırabilirsiniz. Bu yöntemi kullanan kişilerin birçoğunda ▲ işareti çıkabilir. Bu durumun çözümü elbette mevcut.

Klavyede Alt Tuşunu Kullanarak Sonsuzluk İşareti Nasıl Yaparız?

Klavyenizde Alt tuşuna basılı tutarken 8734 tuşlarına basarak ‘∞’ sonsuzluk işaretini yapmış olursunuz. Bunun dışında başka bir yöntemleAlt + 8734 tuşlarına bastığımız zaman genellikle▲işareti karşınıza çıkar. Eğer siz de bu durumla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken; Windows arma çubuğuna “Karakter Eşlem” yazmak ve arama sonucunun getirdiği sonucu açmak olacaktır. Bu işlemi +8734 yaparak oluşturamıyorsanız oradan sonsuzluk işaretini  kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Tüm işlemler bu kadarla sınırlı olup istediğiniz yöntemi deneyerek, sonsuzluk işaretini kullanabilirsiniz.

Her lazım olduğunda bu kısayolu hatırlamak zor olabilir. Bu yüzden sizde çoğu kişi gibi ikinci yöntemi tercih etmek isteyebilirsiniz. Sonsuzluk işaretini kopyalamak ilk tercihlerden birisi olmakta. Sizde sonsuzluk işaretini kolayca kopyalamak isterseniz bu yazının altına sizler için sonsuzluk sembolünü bırakacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 Black Friday (Kara Cuma) Ne Zaman? Çılgın İndirimleri Kaçırma!

Yandex Teslim Robotları İş Başında!