in

PUBG Lite Safe Mode Hata Çözümü

Son zamanlarda yaşanan Covid-19 salgını ve artan tedbirlerle birlikte birçok insan zorunlu yada gönüllü olarak kendini sosyal olarak izole etmiş durumda. Evde zaman geçirmenin yollarından birisi de elbette oyun oynamak. Son zamanlarda FPS tarzı oyunlar çok fazla tercih edilmekte. Yazımıza konu olan PUBG Lite ‘ın oldukça fazla kullanıcısı bulunmakta. Ancak zaman geçirmek için PUBG Lite ‘ı tercih eden kullanıcılar Safe Mode hatası ile karşılaşabiliyorlar. Bu yazımızda PUBG Lite Safe Mode hatası kesin çözüm yollarını tek başlık altında topluyoruz.


Pubg Lite Safe Mode Hatası

Kullanıcıların en fazla karşılaştığı hata için biraz araştırma yaptığımızda ilk karşımıza çıkan çözüm, technopat forumunda bir kullanıcının kendi denemeleri ile bulduğu bir yöntem oluyor. Her ne kadar mantıklı gelmese de diğer kullanıcılar bu yöntemle safe mode hatasından kurtulduklarını belirtmişler. Bu çözümün işe yaramadığını bildirenlerde var. Kolay bir yöntem olduğu için ilk sırada bu çözüm yolunu sizinle paylaşmaya karar verdim. İşe yaramazsa üzülmeyin, PUBG ekibi tarafından önerilen ciddi çözümü yazının devamında bulabilirsiniz.

technopat.net’in  tefoo1907 nickli üyesi iki yöntem önermiş:

Safe Mode Hatası

1- BİOS güncellemesi ve sıfırlama yöntemi

tefoo1907 “BIOS’u son sürüme güncelleyin. BIOS pilini çıkartın. Güç kablosunu çıkartın. Bilgisayarın açma/kapama düğmesine 3-4 defa basın. BIOS pilini takın ve aynı işlemi gerçekleştirin. Güç kablosunu takın.” önerisinde bulunmuş. Ancak bu yöntemi uygulamanızı önermiyorum. Her ne kadar teknoloji her yanımızı sarmış olsada halen daha bu cihazları kullanmaya hakim olmayan kitle çok fazla. Eğer bu işlemi daha önce yaptıysanız yada ne demek istediğini biliyorsanız yapın!

Eğer bu işlem hoşunuza gitmediyse, denemekten çekindiyseniz veya işe yaramadı ise tefoo1907’nin diğer önerisini herkes için denenebilir olarak görüyorum. Hem basit hemde risksiz bir yöntem.

2- PUBG Lite Safe Mode hatası için “Sterio Karıştırıcı” yöntemi

 1. Windows 10 da “aramak için buraya yazın” yazan bölüme Denetim Masası yazıp denetim masasını açın.
 2. Donanım ve Ses bölümüne tıklayın.
 3. Ses sekmesinin altında ki Ses Aygıtlarını Yönet’e tıklayın.
 4. Açılan pencerenin üst tarafında ki sekmelerden Kayıt’a tıklayın
 5. Açılan sayfada “Mikrofon” ve diğer girişlerin altındaki boş yere sağ tıklayın ve “bağlantısı kesilmiş ve devre bırakılmış aygıtları” göster yapın.
 1. “sterio karışımını” üstüne gelin sağ tıklayın ve etkinleştiri seçin.
  Bu adımları yaptıktan sonra PUBG  run in safe mode hatası tekrar gelirse bu ekranda “Hayır” ı seçip devam etmelisiniz. Denetim masasında sterio karıştırıcı gözükmüyor ise driver yüklemeniz gerekebilir. Aşağıda paylaştığım çözüm yöntemi de işe yaramaz ise Realtek sürücülerini aşağıdaki linke tıklayarak indirin ve kurulumunu yapın.

Realtek Ses Sürücülerini indirmek için buraya tıklayın.

PUBG Ekibi Tarafından Verilen “Safe Mode Hata Çözümü “

PUBG Lite destek ekibi tarafından bu sorunla ilgili olarak çözüm rehberi yayınlamış bulunmakta. Sizde dizüstü bilgisayarınızda PUBG Lite safe mode hatası alıyorsanız destek ekibinin önerdiği çözümü uygulayabilirsiniz.

PUBG Lite safe mode hatası sorununun kaynağı sisteminizde bulunan birden fazla ekran kartını aynı anda kullanıyor olmanız olabilir. Yani bir adet harici AMD/Nvdia ekran kartınızın ve bir tane de işlemci ile birlikte gelen Intel Garphics Card (GPU) aygıtının olması. Ekran kartlardan yüksek teknik özelliklere sahip olan harici olanına öncelik verilme ayarlarının yapılmış olmaması safe mode hatası sorununa sebep oluyor. Bu durumda, kontrol panelindeki ayarları değiştirerek, işlemci ile gelen dahili ekran kartı yerine harici ekran kartının kullanılmasını sağlamalısınız. Bu işlemleri yapmak için görselde de gösterdiğim şekilde aşağıdaki aşağıdaki ayarları uygulayınız;

[affiliate_news id=”702″]

NVIDIA Kontrol Paneli’ni açınız ve “3D Ayarlarının Yönetilmesi” seçeneğine tıklayınız.

*NVIDIA Kontrol Paneli’ni açın (Masaüstüne sağ tıkladığınızda çıkan seçenek) daha sonra”3D Ayarlarının Yönetilmesi” seçeneğine tıklayın.
*Windows Masaüstü’ne sağ tıklayın ve NVIDIA Kontrol Paneli’ni seçin. “3D Ayarlarının Yönetilmesi/Manage 3D Settings” sekmesine girin.

Pubg Lite Safe Mode Çözümü


*Genel Ayarlar/Global Settings bölümünden “Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi”ni seçtikten sonra “Uygula” butonuna basın.
Yukarıda yaptığımız genel ayarların sadece PUBG Lite için kullanılmasını istiyorsanız; 3D Ayarlarının Yönetilmesi/Manage 3D Settings menüsündeki Proğram Ayarları/Program Settings sekmesine girin, daha sonra kişiselleştirilecek program olarak PUBG LITE “Launcher.exe” dosyasını seçmelisiniz, bu adımdan sonra “Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi” seçeneğine tıklayın.


Son olarak “Uygula” butonuna tıklayın ve bilgisayarı yeniden başlatıp oyunu açmayı deneyin. Eğer size anlattığımız şekilde adımları uygulamakta sorun yaşarsanız YouTube üzerinde Pubg Lite güvenli mod hatasıyla ilgili videolara göz atabilirsiniz. Sorunun çözülüp çözülmediğini yorum kısmında benimle paylaşırsanız memnun olurum. Başka hatalarla karşılaşıyorsanız yorum kısmında belirtmeniz dahilinde onun içinde bir rehber hazırlayabilirim.

4 Comments

Leave a Reply
  • Sisteminde bulunan donanımlar ve Windows sürümün hakkında bilgi verebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

 1. burdan site yapımcısına sesleniyorum bütün yöntemleri denedim olmadım windoms 10 kullanıyorum bahsettiklerinizi bulamadım başka çözümü varmı

  • Merhaba, burada anlattığımız çözümler PUBG resmi sayfasında da yer almaktadır. Ekstra olarak kullanıcı geri dönüşleriyle belirlenen çözümlere yer verdik. Kanıtlanmış başka bir çözüm şuan yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tidal 4 Ay HiFi Premium 1,99TL!

OnePlus 7 Pro Klavye Boşluğunu Kaldırma