Kapat

PES 2017 ‘de Türkiye Kararı Yanlış Mı?

Anasayfa
Oyun PES 2017 ‘de Türkiye Kararı Yanlış Mı?
pes-2017-turkiye-hatası

 

PES 2017 Android ve İOS platformlarında yayınlamasının ardından Türkiye’de büyük tepki aldı. Konomi firmasından Türkiye ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

 

 

 

PES 2017 Türkiye Listelemesi

Mobil oyuncuların sabırsızlıkla beklediği PES 2017 Türkiye de indirilmeye başlandıktan kısa süre sonra, oyuncular tarafından verilen tepkilere maruz kaldı. Futbol kategorisinin başını çeken FİFA ve PES oyunlarını bilmeyen ya da duymayan kalmamıştır. İki ezeli rakip firmalardan FİFA yıllardır Türkiye’ yi Avrupa bölgesinde listelemekte. Ancak Pro Evolution Soccer 2017‘ nin mobil sürümünde Türkiye Asya-Okyanusya bölgesinde listeleniyor.

PES 2017-Android

Konomi  Firması Yanlış mı Yaptı?

Konsollar için yayınlanan PES serisinde Türkiye Avrupa bölgesinde yer almaya devam ediyor. Android ve İOS için yayınlanan PES 2017‘ de Asya bölgesinde listelenmiş. Oyuncular arasında da polemik haline gelen bu durum ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışmak gerekir. Coğrafi olarak hem Avrupa hem Asya bölgesinde yer alan ülkemizin topraklarının büyük kısmı Asya kıtasında yer alıyor. Olayı bu yönden incelersek akıllara “Acaba bu zamana kadar yanlış listede mi yer alıyorduk?” sorusu geliyor. İnternet ortamında oyuncular arasında listelemenin doğru olup olmadığıyla ilgili tartışmalarda artıyor. Türkiye’ nin Avrupa ile ilişkilerinin bozulmasının ardından bilinçli olarak böyle bir karar alınmışta olabilir. Firmadan gelecek bir açıklama veya yapılacak güncellemelerde listelemenin değişip değişmeyeceği konuyla ilgili soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır. Sizde konu altında yorum yaparak görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir