in

PES 2017 Android ve İOS Markette Yerini Aldı

PES 2017-Android
PES 2017,PES APK, PES2017 indir, Pes 2017 Play

Konsolların vazgeçilmezi PES 2017 nihayet mobil platformlarda yüzünü gösterdi. Eşşiz bir deneyim sunan PES 2017‘ yi inceledik. Oyun içi dinamikler, kontrol mekanizmaları, alıştığımız arkaplan müzikleri ve yorumcularıyla eksiksiz bir deneyim.

 

 

 

PES 2017 Mobil Platformlarda İndirilmeye Hazır!

Konami, konsollarda en fazla satan oyununu şimdi de Android ve İOS için hazırladı. Hemen hemen her oyun salonunda en fazla oynanan oyun şüphesiz PES serisidir. Konomi firması PES 2017 ile bu başarısını büyümekte olan mobil sektöre taşımak istiyor. Uzun süredir PES 2017 oyununu bekleyen kitle sonunda istedikleri oyuna kavuştu.

PES 2017 Play Store

PES 2017 ilk olarak Play Store üzerinden belirli bölgelerde indirilebilir olarak yayınlanmıştı. Oyunun fanatikleri alternatif yöntemlerle APK dosyasını mobil cihazlarına indirmiş olsalarda büyük bir kısım Türkiye’ de indirilebilir olmasını bekledi. PES 2017′ nin indirilmeye hazır sürümü yaklaşık olarak 1.31GB veri büyüklüğüne sahip. Yorumcu paketleri için oyunu indirdikten sonra  250MB daha veri indirmeniz gerektiğini hatırlatalım. Oyunu oynayabilmeniz için Android 5.0 Lolipop ve üzeri sürümlerine sahip olmanız gerektiğini not düşelim. Mobil sürümü bir hayli geç kalan oyunun konsollar için yeni versiyonu yayınlanmak üzere. Bu kadar geç kalmasının sebebi konsol deneyimini maksimum seviyede yaşatacak şekilde hazırlanmış olmasıdır diye düşünüyorum.

PES 2017 App Store

PES 2017 Android platformunda yayınlandıktan uzun süre sonra İOS platformu için de yayınlandı. App Store üzerinden indirilebilen oyunun boyutu 1.59GB. Oyunun ana dosyalarını indirdikten sonra yorumcu paketini de yüklemek isterseniz yaklaşık 250MB daha boş alana ihtiyacınız olacak. İOS kullanıcıları Android’e göre daha iyi optimize edilmiş bir oyuna sahip olacaklardır. Oyunu oynayabilmek için İOS 9 ve üzeri bir sürümde olmanız gerekiyor.

PES 2017 İncelemesi


Konsollarda alışık olduğumuz arkaplan müzikleri, maç yorumları, hazırlık ekranları hiç değiştirilmeden eklenmiş. Fifa Mobile’ ın aksine PES 2017 – PRO EVOLUTION SOCCER aradığınız hissiyatı size fazlasıyla veriyor. Oyunun açılışta size eğitim aşamasına sokuyor. Oyun esnasında pas nerede, şut nerede diye arayışlara girmemeniz için bu aşamaya katılsanız iyi edersiniz. Artistik hareketleri öğrenmek için ayrı bir eğitim modu mevcut 🙂

Oyun kontrollerinde klasik ekran üstü butonlar mevcut. Ekstra olarak parmak hareketleriyle de oyuncuyu kontrol edebilirsiniz. Yeni kontroller başarılı olmuş ve farklı bir hava katmış. En büyük eksikliklerden birisi de zorluk seviyesinin şuan olmaması. İki sağlam rakip karşı karşıya geldiğinde oyuncular çok çabuk yorgunluk belirtileri göstermeye başlayacaktır. Oyunun her modunda ne yazık ki internet bağlantısı gerekiyor. İnternet erişimi olmadığında girip iki el maç atayım can sıkıntımı atayım diyemiyorsunuz.

OYUN İÇİ MODLAR

Campaing modunda işler bildiğiniz gibi. 10 sezon mevcut ve belirli puana ulaşarak üst turda devam ediyorsunuz. Her sezon zorlaşarak devam ettiği için oyunun bu kısmı zevkli geçiyor. Menajerlik yaparak yapay zekanın yönettiği maçları izleyerek kendinize kariyer oluşturabilirsiniz. Tamamen yapay zekaya karşı oynamadığınızı dilerseniz diğer menajerlerin takımlarına karşı mücadele edebilirsiniz. Bunun içinde internet bağlantınızın iyi olması gerektiğini not olarak düşelim.

[affiliate_news id=”617″]

[the_ad id=”489″]

Events modu oyun içinde kısa süreli mücadeleler yapabileceğiniz kısım. Daha çok mahalle maçları gibi, kazan ve baklavayı kap. 🙂 Bu bölümde oyun içinde transferlerde ve oyuncu geliştirmeler için kullanacağınız puanları elde ediyorsunuz. Her kazandığınız mücadele sonrasında puanınıza göre belirlenmiş zorluklarda yeni karşılaşmalar açılıyor. İki farklı puan türü karşımıza çıkıyor. GP puan türü sadece maç yaparak kazanıyorsunuz. myClub Coins ise Events kısmında ilerledikçe elde edebileceğiniz gibi gerçek parayla satın alabilirsiniz. Oyunda hızlıca ilerlemek için bu yolu tercih edebilirsiniz.

TRANSFER SİSTEMİ

Yeni oyuncu transferinde de sistem biraz değişik. Beyaz, gümüş, altın ve siyah toplar ekranda hızla dönerken, ekranın ortasındaki seçim çemberine dokunduğunuzda, artık kaderinizde ne varsa karşınıza çıkıyor. Gelen topun rengine göre alabileceğiniz oyuncunun seviyesi belirleniyor. Beyaz en düşük, siyah en yüksek seviye demek. Oyunun en kötü yanlarından biri gerçek takımlarla hazırlık maçı yaptırmaması. Konami’nin neden böyle bir karar verdiğini anlamak güç. Sonuç olarak konsol tadında bir oyun için, gerçek bir konsolu yanımızda taşımaya gerek kalmadığı için mutluyuz. Oyun biraz basit gelse de anlık  maç ve gol atma ihtiyacınızı fazla fazla giderebilirsiniz. Konami’nin birkaç gün önce yayınladığı fragmanı izleyerek oyun içi grafikleri ve oyun dinamiklerini görebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PES 2017 ‘de Türkiye Kararı Yanlış Mı?

Youtube’den Ramazan Yoodle