in

Markafoni Kapanıyor

Markafoni,  2 milyon gibi ciddi bir müşteri portföyüne sahip olan e-alışveriş sitesi faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Siteden yapılan açıklamada kapanma nedeni belirtilmiyor. Ayrıca ünlü alışveriş sitesinin resmi Twitter hesabında da 30 Mayıs’tan bu yana yeni gönderi bulunmuyor. Yani henüz ünlü alışveriş sitesinin 


neden kapandığına dair bir bilgi yok.

Firmanın açıklamasına göre 30 Haziran tarihine kadar satın alınacak ürünlerin sevkiyatları veya iade işlemleri sürecek. Ünlü alışveriş sitesi tarafından yapılan açıklama ise şöyle;

“Sevgili Müşterilerimiz,

30 Haziran 2017 tarihi www.markafoni.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimize üzülerek son veriyoruz.

Kurulmuş olduğumuz 2008 yılından itibaren bize göstermiş olduğunuz destek ve güven için hepinize teşekkür ederiz.

30 Haziran 2017 tarihine kadar satın alacağınız ürünlere ilişkin sevkiyatlarımız devam etmektedir. Henüz sevk edilmemiş siparişleriniz ve iadeleriniz ile ilgili mevzuata uygun olarak standart işleyişimiz çerçevesinde çalışmalara devam edilecektir.

Siparişleriniz ve iadelerinizin takibi ile ilgili işlemlerinizi web sitemizin “siparişlerim” sayfasından yapabilir, her türlü soru, öneri ve görüşlerinizi info@markafoni.com adresine mail atarak iletebilirsiniz.

Sevgilerimizle

Markafoni ekibi”

Yeni sezon ürünleri müthiş kampanyalarla müşterilerine sunan ünlü alışveriş sitesinin neden kapandığı sorusu gündemimizde hala tazeliğini koruyor.

Markafoni Kimdir?

2008 yılında Sina Afra, Ahmet Sarı ve Tolga Tatari tarafından kurulan Markafoni kullanıcılarına giyim, aksesuar, kozmetik, ayakkabı, çanta ve dekorasyon gibi başlıklarda indirim kampanyaları sunuyordu.  Site ilk hayata geçtiğinde herkese açık değildi ve kullanıcı davetleri ile özel bir kulüp gibi işliyordu. 4 kişilik bir ekiple başlayan Markafoni’nin 250’den fazla çalışanı bulunmaktaydı. Markaların, ürünlerini müşterileri ile buluşturabilmeleri için iyi bir aracı olan site 1200 yerli  ve 900’e yakın yabancı markayla çalışmaktaydı.

Ukrayna, Yunanistan, Güney Kore, Avustralya gibi ülkelerde de hizmet veren Markafoni’nin amacı Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinden birincisi olabilmekti.

Yurtdışına açılım faaliyetleri gösteren ilk Türk e-ticaret sitesi olması nedeniyle de günümüzde öncelikli olarak tercih edilen Markafoni, müşterilerine sunduğu kampanyalar ile saygınlığı arttırmaktaydı.
Markafoni, 2014 yılında 129 ülkede faaliyet gösteren Naspers Grubu’nun sahibi olduğu Güney Afrikalı MIH Allegro BV bünyesine dahil oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Play Ramazan

Google Play İle Ramazan

Ekran Kilidi Unutulan Telefon Nasıl Açılır

Ekran Kilidi Unutulan Telefon Nasıl Açılır