Kapat

LG G7, Snapdragon 845 İle Gelecek

Anasayfa
Haberler LG G7, Snapdragon 845 İle Gelecek
LG-G7-Snapdragon845

LG firması daha LG G6 rüzgarı bitmeden LG G7 de Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisini kullanacağıyla ilgili sızıntılar vermeye başladı. Firma G6 modelinde yılın en güncel işlemcisi Snapdragon 835 kullanmayarak piyasaya  Qualcomm‘un Snapdragon 821 işlemcisini kullanan amiral gemisini sürmüştü. Modeli bekleyen müşteri kitlesinden oldukça sert tepkiler alan firma hatasının farkına varmış gibi. LG G7 ne zaman çıkacak belli olmasa da kullanılacak donanımlar belli olmaya başlıyor. Piyasaya çıktıktan sonra Snapdragon 845′ li LG G7 incelemesini de okuyucularımız için gerçekleştirmek isteriz.

LG G7′ de Snapdragon 845 Hatasını Telafi Edecek

Samsung ve Qualcomm arasında yapılan anlaşma yüzünden birçok firmanın amiral gemileri piyasaya geç çıkmıştı. S8 ve S8+ modelleri Snapdragon 835 ile piyasa çıkarken LG firması amiral gemisinde Snapdragon 821 kullanarak piyasaya erken giriş yapmak istemişti. Her ne kadar firma daha stabil bir işlemci olduğunu söyleyerek bu seçimi yaptık dese de işler aslında pekte öyle değildi.

 

Bu yıl LG G6 satışları pek umdukları gibi gitmemiş olmalı ki bu tür sızıntılar ile piyasada beklenti oluşturarak LG G7 modelinde hatalarını telafi etmeye çalışacaklar. Qualcomm ile anlaşma yapan LG firması G7 modelinin Snapdragon 845 ile geleceğini netleştirdi.

LG ve Samsung 2018 de Rekabet Edecek

Arttırılmış sanal gerçeklik teknolojisi gün geçtikçe hayatımızda ciddi yer edinmeye başlıyor. Firmalar fazla işlemci gücü gerektiren bu teknolojiye uymakta zorluk çekmeye devam ediyor. Qualcomm’un 845 işlemcisi ile ihtiyaç duyulan işlemci performansı da bir nebze daha karşılanmış olacak. Samsung küresel pazardaki finans gücünü her alanda kullanarak diğer firmaların önüne geçmeyi bir şekilde başarıyor. LG ile Qualcomm arasında yapılan bu anlaşma sonrası Samsung tarafından nasıl bir hamle gelecek merak ediliyor. Daha güçlü daha performanslı cihazların rekabeti umarım bizim gibi son kullanıcılara yarar. İşlemci konusunda yapılan bu rekabetin fiyatlar konusunda da yapılacağı günü merakla bekliyoruz. Umarız LG hatalarını telafi etmek için LG G7 fiyatını makul tutar ve G2 de olduğu gibi efsane bir çıkış sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir