in

Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy Fold!

Galaxy Fold türkiye

Galaxy Fold İle Yeni Bir Boyut!

Samsung, makaleyi yazmaya başladığımız bu dakikalarda telefon düyasında yeni bir kategoriyi oluşturacak katlanabilir ekranlı mobil cihazını tüm dünyaya tanıyor.

Uzun zamandır gündeme gelen ve bu sene ‘Mobil Dünya Kongresi’nin teması oluşturacak olan katlabilir ekranlı telefonlardan ilk tanıtılan cihaz Samsung Galaxy Fold oldu. Değişen kullanım şekillerimiz ve değişen ihtiyaçlarımıza cevap vermek amacıya ortaya çıkan ve artık sıradan olan telefon tasarımlarını değiştiren yeni bir anlayışla karşı karşıyayız.

Her duruma uyabilen yeni infinty ekranıyla birlikte Galaxy Fold değişen ihtiyaçlarımıza karşılık vermek için tasarlandı.

Infinity Flex adı verilen sistem üzerine kurulu olan Galaxy Fold, içeriye doğru katlanan bir mekanizmaya sahip.
Galaxy Fold açtıldığında 7.3 inç büyüklüğünde ve 1536×2152 piksel çözünürlüklü bir ekrana sahip oluyorsunuz. Katlandıktan sonra üst kısımda kalan ve kolay kullanılabilir 21:9 oranındaki ekranın büyüklüğü 4.6 inç ve 840×1960 piksel çözünürlükte. Ayrıca her iki ekran da 420 ppi değerine sahip.

  Exynos 9820 işlemcisi ve 12GB ram ile birlikte oldukça güçlü bir cihaz haline gelen Galaxy Fold hafıza kısmında da oldukça cömert. 512GB dahili depolamayla oldukça büyük bir saklama alanını kullanıcılarına sunuyor. SD kart desteğine ise yer verilmemiş.

Samsung yeni telefonunda kamera tarafında farklı bir dizilime yer vermiş. Telefonu katladığımızda üstte kalan kapak kısmında f/2.2 diyafram açıklığına sahip 10 Megapiksel bir kamera kullanılmış. Telefonun arka kısmında bulunan ana kamerada bu sene diğer markalarda görmeye alıştığımız üçlü lens düzeni bizi karşılıyor. Üçlü kamera düzeninde f/2.2 diyafram açıklığına sahip 16 Megapiksel ultra geniş açılı lens, 12 Megapiksellik ve f/1.5 – f/2.5 değişken diyafram açıklığına sahip geniş açılı lens ve 12 Megapiksel f/2.4 diyafram açıklığına sahip telefoto lensle birlikte ana kamera düzeni oluşturulmuş. Geniş açılı lens ve telefoto lenste OIS desteğine de yer verilmiş.

Ön kamera kısmında çift kamera düzenine yer verilmiş. 10 Megapiksellik f/2.2 diyafram değerine sahip ana lense, 8 Megapiksel f/1.9 diyafram açıklığına sahip RGB derinlik sensörünün eşlik ettiği görülüyor.

Batarya kısmında ise 4380 mAh kapasiteyle birlikte Samsung katlanabilir telefon batarya konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayacak. Ayrıca kablolu hem de kablosuz olarak hızlı şarj desteği sağlanıyor.

1980 dolar olarak açıklanan akıllı telefonun Avrupa satışları 26 Nisan’da başlıyor. Ülkemize ise ikinci çeyrekte gelmesi bekleniyor.

Galaxy Fold Teknik Özellikleri

Ana ekran: Ana ekran: 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3)

Kapak ekranı: 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9)

İşlemci: Exynos 9820

Bellek: 12 GB RAM LPDDR4x

Depolama alanı: 512 GB

Ana kamera: Ultra geniş açı 16 MP, f/2.2 // Geniş açı 12 MP (2PD), f/1.5 – f/2.4, OIS // Telefoto 12 MP f/2.4, OIS

Kapak kamerası: 10 MP (2PD), f/2.2

Ön kamera: Geniş Açı 10 MP (2PD) f/2.2 // RGB Derinlik 8 MP f/1.9

Batarya: 4.380 mAh

İşletim sistemi: Android 9.0 Pie

Fiyat: 1980 dolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BitTorrent ile Zengin Oldular, ICO fiyatını 6’ya katladı!

Samsung Galaxy S10 Orijinal Duvar Kağıtları