in

Huawei P40 İçin Sevindiren Gelişme!

huawei-logo

Huawei P40 için yeni iddialar gelmeye devam ederken, yeni amiral gemisi için oldukça heyecanlandırıcı bir söylenti ortaya çıktı. Bu kez satış durumu için yeni bir detay paylaşıldı.

Huawei P40 Tüm Dünyada Satışa Çıkacak

Son zamanlarda yaşanan ticaret savaşları ve Trump’ın iddiaları nedeniyle akıllı telefonlarında Google’ın servislerini kullanamayan Huawei, son amiral gemisi P30’da Google’ın servislerini lisanslarının iptal edilmesi yüzünden kullanamıyor. Android işletim sistemini açık kaynak kodlu olmasıyla kullanmaya devam edebilen Huawei, Android için önemli olan Google servislerine yer veremediği için tüm dünyada amiral gemisini satışa çıkartmadı. İlk etapta sadece Çin genelinde satışa çıkan akıllı telefonların, daha sonra bazı Avrupa ülkelerinde de satışa çıktı ancak beklenen ilgiyi yakalayamadı.

The Information tarafından paylaşılan bir makale Huawei P40 için aynı durumun geçerli olmayacağı bilgisi yer paylaşıldı. Makaleye göre Huawei P40 akıllı telefonları tüm dünya genelinde satışa çıkacak.

Huawei P40 Google Servislerine Sahip Olacak Mı?

Söz konusu yeni modelin yeni yılda tanıtılması bekleniyor. Daha önce sizinle paylaştığımız haberde Google lisansları kullanımı için umut verici bilgiler paylaşmıştık. Ancak somut gelişmelerin halen daha yaşanmamış olması yeni gelecek modellerin de Google servislerinden mahrum kalacağı algısını güçlendirmekte. Google servislerini barındırmayacak olan yeni modelin P30’un aksine tüm dünyada satışa çıkacağı söyleniyor.

[affiliate_news id=”1219″]

Başta Çin’de satışa sunulması beklenen Huawei P40 daha sonra tüm ülkelerde satışa çıkacağı ve Mate 30 gibi bir sorun yaşanmayacağı konusunda bilgiler var. Bu bilgiler markanın kendi işletim sistemini hayata geçireceği iddialarını da destekler nitelikte.

Markanın Harmony OS sayesinde telefonlarını tüm ülkeler için satışa çıkarmasını güçlü beklentiler içerisinde yer alıyor. Firma tarafından Harmony OS işletim sistemi için çok yakında açıklama yapılacak. Bu açıklamalarla beraber yeni telefonların işletim sistemi de kesinleşecek gibi durmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Marvel Film Evreni Takvimi Açıklandı!

Windows defender nasıl kapatılır? işte en kolay yöntem!