in

Huawei Orta Segment için Nova 2 ve Nova 2 Plus’ı Duyurdu

Huawei-Nova-Nova2-ozellikleri
Huawei-Nova-Nova2-ozellikleri

Huawei’nin orta seviyedeki Nova serisine iki yeni cihaz daha katılıyor. Firma, Nova serisinin satışlarından memnun kalmış olmalı ki seriyi Nova 2 ile devam ettirme kararı almış.

Orta segmentin premium cihazları tasarım olarak firmanın Honor serisine ait çizgilerden uzaklaşarak, amiral gemi P serisine yaklaşmış. Cihazların arka tarafında P serisinde olduğu gibi  12 MP + 8 MP çift kamera dizilimi kullanılıyor. İkincil kamera P10 da olduğu gibi portre ve optik zoom işlevlerini yerine getirme ve alan derinliğini kazandırmakla görevlendirilmiş . Cihazların ön tarafında her iki modelde de 20 MP selife kamerası yer alıyor, p10 da 8MP kameraya yer veren Huawei bu sefer elini bol tutmuş. Tabi bunun kağıt üstü aldatmacası olduğunu az çok tahmin etmişsinizdir. Rakam büyüklüklerine bakarak tercih yapan kitle bir hayli fazla.


 

 

Huawei Nova 2 Teknik Detayları

Teknik özelliklerini her iki cihaz için ayrı ayrı vermeye gerek görmedik. Birkça farklılık dışında iki cihaz da aynı özellikleri taşıyor. Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus’ı birbirinden özelliklerin başında ekran büyüklükleri geliyor. Nova 2’de 5 inç, Nova 2 Plus’ta  5.5 inç ekran kullanılmış. 2.5D kavisli ekranlar 1080p LPTS LCD çözünürlüğünde.

Huawei Nova serisinin yeni versiyonlarında metal gövde kullanmış.  6.9mm inceliğe sahip modellerde 5 inçlik  modelde 3950mAh, 5.5 inç modelde ise 3340mAh batarya yer alıyor. İşlemci tarafında Huawei’ nin kendi üretimi olan 8 adet Cortex-A53 çekirdeğiyle çalışan Kirin 659 yongasını tercih edilmiş. GPU kısmında karşımıza Mali T830 çıkıyor.

Her iki cihazda  4GB RAM kullanılmış. Depolama kısmında Nova 2 64GB,  Plus modeli ise 128 GB alana sahip. Nova 2, 365 Dolar, Nova 2 Plus ise 420 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. Android 7.0 ile desteklenen modeller 16 Haziran’da Çin’de satışa çıkacak. Ülkemizde satış fiyatları ne kadar olacağı henüz belli değil. İlk serinin bu haberi yazarken en düşük 1575 TL fiyat etiketine sahip olduğunu düşününce minimun 2.500 lira bandından giriş yapacaktır. Türkiye’ de satılıp satılmayacağı henüz belli olmasa da bu miktarları hak edecek bir cihaz olmadığını çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

[infobox]Kaynak: GsmArena[/infobox]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Youtube’den Ramazan Yoodle

Xiaomi Mi Max 3 Milyon Adet Satış Rakamına Ulaştı