in

Google, Asistan Uygulamasında Arayüz Güncellemesi

Google-asistan-yeni-arayüz-detayları

Google, Asistan programı amacıyla yeni bir arayüz üstünde çalışıyor. Bir Twitter kullanıcısının çektiği ekran görüntülerinde Google Asistan’ın ‘Güncellemeler’ akışı değişik bir görüntüyle karşımıza çıktı.

Google, Android altyapılı cihazlar için hizmete sunduğu sesli asistanı Google Asistan’ı daha başarılı hale getirmek için sık sık çeşitli güncellemeler sunuyor. Son senelerde sesli asistanının popülaritesini gittikçe arttıran Google, bu sefer daha değişik bir güncellemeyle karşımıza çıkıyor. Görüşüne göre Google, sesli asistanının daha iyi gözükmesi için yeni bir arayüz üstünde çalışıyor.

Brezilya’lı bir Twitter kullanıcısının paylaştığı görüntülerde Google Asistan’ın yeni bir arayüze sahip bulunduğu görülüyor. Kullanıcı, Google Asistan’ı kullanmaya başladığında fark ettiği görsel değişikliklerin yanı sıra etkinliklerin kronolojik bir şekilde sıralandığını da belirtti.

Google Asistan’ın değişen görünümünde fark edilen ilk özellik, kaynağa düşen güncellemelerin tarihe göre sıralanıyor olması. Paylaşılan ekran görüntülerinde de gösterilen Google Asistan açıldığı gün ile alakalı olan hava durumu gibi mühim bilgileri sunuyor. Bunun dışında Google Asistan’daki her etkinliğin yanısıra bir adet “ok” simgesi bulunuyor.

Simgeye tıklandığı vakit etkinliklerin ayrıntılı açıklamaları karşımıza çıkıyor. Buna benzer olarak hava durumu simgesine dokunulduğunda saatlik, günlük, haftalık gibi detaylı hava durum raporu açılyor. Google’ın bu arayüzü henüz test adımında olmasından dolayı sadece belirli bölgelerdeki kullanıcılar amacıyla yayınlanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Intel’den Yeni Model İşlemciler!

Samsung, CIIE 2019’da Yeni Galaxy Fold’u ve 8K Ekran Teknolojisini Gösterecek