in

GM 5 Plus için 64bit Miui 10 ROM çıktı

gm-5-plus-rom

GM 5 Plus 64bit Miui 10 Global ROM

Merhaba arkadaşlar, herkesin uzun süredir beklediği efsane GM 5 Plus ROM Miui‘ı nihayet sizlerle paylaşıyorum. Google’ın ve General Mobile’ın yapmadığını biz yaparak 64bit ROM veriyoruz.
64bit tabanlı ROM projelerimiz geliştirilmekte olup paylaşmayı istediğim ikinci ROM Xiaomi firmasının sevilen arayüzü MIUI oldu.
Uzun bir çalışmanın neticesinde ortaya çok güzel bir ROM çıktı. Arayüz hızı ,stabilite ve pil performansı bakımından Stock ROMdan bile daha iyi olduğunu söylebilirim. ROMu yüklediğiniz ilk andan itibaren farkı siz de göreceksiniz.
Bu rom ile birlikte istediğiniz ARM64 uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Çalışan Özellikler:

 • WI-FI
 • Bluetooth
 • Ses (Sound)
 • Kodlama/ Kod çözme (Encoding/ Decoding)
 • Kamera (Camera)
 • Şebeke (RIL)
 • GPS
 • Sensorler (Sensors)

Çalışmayan Özellikler:

 • Otomatik parlaklık
 • Parlaklık çubuğu küçük bir alanda çalışıyor.(İstediğiniz parlaklık değerini ayarlayabiliyorsunuz. Kullanıma engel değildir.)
  İlerleyen zamanlarda GM 5 Plus ekranına uygun yapılandırma bulunursa sorun giderilecek.

Bir hata ile karşılaşırsanız lütfen geribildirimde bulunun.

Kurulum:

Cihazınıza repartition işlemi yapmadıysanız;

Aşağıdaki konudaki anlatımı uygulayın.

[EDL]GM 5 Plus Repartition Mod

Repartition işleminden sonra;

TWRP recovery’yi açın.
İndirdiğiniz Shamrock ROM dosyasını bilgisayarınızdan cihazınıza kopyalayın.
Yükle bölümünden ROM dosyasını bulup seçin, altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
Ardından cihazı yeniden başlatın.

Cihazınıza repartition işlemi yaptıysanız;

TWRP recovery’yi açın temizle bölümüne girin, altta bulunan butonu kaydırın.
Daha sonra Yükle bölümünden indirdiğiniz rom dosyasını bulup seçin, Altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
Ardından cihazı yeniden başlatın.

Telegram Kanalı:

Sitemizdeki en güncel içeriklerden ve GM 5 Plus için yapılan son çalışmalardan ilk önce siz haberdar olmak istiyorsanız resmi Telegram kanalımızı takip edebilirsiniz.

https://t.me/TurkDevs

İndirme Linki:

MIUI_10.2_GLOBAL_SHAMROCK_PV1-BY_TURKDEVS.zip

Ekran Görüntüleri:

53 Comments

Leave a Reply
 1. Öncelikle rom için teşekkürler hocam yükledim romu çok güzel çok stabil çalışıyor yalnız şarj konusunda sıkıntıları var. Örnek verirsem şöyleki şarj %46’dan %15’e sadece 5dakikada düşüyor ne yaptıysam olmadı. Varsa bir çözüm yolu paylaşırsanız çok sevinirim.

 2. Merhaba . Öncelikle romu yapanların ellerine sağlık. Rom çok güzel olmuş. Ancak bazı hatalar var. Otomatik parlaklık (zaten yazmissiniz ama olsun)hiç kullanmadığım gereksiz bir özellik, parlaklık çubuğu (zaten yazmissiniz ama olsun) bu böyle de kullanılır ama duzelse hiç de fena olmaz , tam ekran görünüm-yani su navigasyon tuşlarının kalkmasi (bu benim için çok önemli kenarlardan çekince geri geliyor ancak uygulamada iken alttan çekince ana menüye dönmüyor bu haliyle kullanıyorum ancak çok zor oluyor umarım en kısa zamanda duzeltirsiniz) , Wifi (wifi çekiyor ama anlamadığım bir şekilde neredeyse sürekli iki yıl çekiyor sorun benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum iki adet GM 5 plus d cihaza kurdum ikisinde de durum aynıydı sanırım benden kaynaklı değil umarım bu da en kısa zamanda düzeltilir çünkü bazen çok can sikabiliyor) , El feneri (Kilit ekranında el feneri çalışmıyor zaten başka yerde bulamadım el fenerini ancak kamerada çalışıyor ) , Panorama özelliği (kullanmıyorum ancak bilginiz olsun diye yazdım duzelse fena olmaz). Şu anlık bulduklarim bu kadar . Yanlış anlasilmak istemem emeğe saygım sonsuz sadece hataları görüp değerlendirin diye yazdım. Benim için en önemlileri tam ekran görünüm ve wifi . Romu günlük kullanıyorum ve en çok bu iki özellik ile muhattap oluyorum . Tekrardan bütün emeği geçenlere teşekkür ederim.

 3. Merhaba romu kurdum fakat arama yapamıyorum arama çekimde bi problem gözükmüyor internettede bi sorun yok telefonu aradığımda ulaşılamıyor diyor sorun ne acaba acil yardım lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nova Launcher Prime İndirimde!

BitTorrent ile Zengin Oldular, ICO fiyatını 6’ya katladı!