Kapat

General Mobile 6 Fiyat (Rezilliği)

Anasayfa
Mobil General Mobile 6 Fiyat (Rezilliği)

Google ile işbirliğine giden “Yerli” General Mobile firması, Android One projesinin son ürünü olan General Mobile 6 modelini bir süre önce duyurmuştu.

 

General Mobile 4G modeli ile Android One serüvenine başlayan firma fiyat/performans oranıyla dikkat çekti ve iyi bir satış grafiği yakaladı. İkinci model olan 5 Plus ise aynı başarıyı sürdürdü. Verilen güncelleme garantisi ile (ki Google tarafından) kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer almayı başardı GM 5 Plus modeli. 999 TL’den piyasaya çıkan cihaz “dolar” bahanesi ile bir süre sonra 1199TL seviyesine çekildi fakat satışlar pek etkilenmedi. Çünkü ülkemizde bilinçli kullanıcı sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor maalesef.

Bir süre sonra 4G modelini GM 5 diye ittirdiler insanlara 🙂

[the_ad id=”503″]

Gelelim son modele; General Mobile 6.

GM6 Fiyat

 

 

 

Önce teknik özelliklerinden başlayalım;

 

İşlemci: MTK MT6737T

Ekran: 720p HD Corning Gorilla Glass

RAM: 3GB

Dahili Hafıza: 64 GB (SD Kart Slotu mevcut.)

3000 mAh Batarya

13-8 MP Kamera

 

 

 

 

 

Detaylı özelliklere bakmak isteyen kullanıcılar bu linkten bakabilir; Tüm Teknik Özellikler

Gelelim fiyata, çünkü donanımı fiyata göre değerlendirmek daha iyi olacaktır. Fiyat 1099TL arkadaşlar. Evet, yanlış duymadınız; General Mobile 6 1099TL fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

[the_ad id=”489″]

3GB RAM ve 64GB Dahili hafızayı bir kenara bırakıyorum. Bu fiyat segmentinde standart diyelim ve diğer özelliklere geçelim.

 

MT6737T işlemcisi koca bir çöpten ibaret. 499-599TL’lik telefonlarda bu işlemciyi görsem şaşırmam ama 1099TL istenen bir telefon için bu işlemci vasat değil, çöptür.

 

Ekran ise ayrı muamma. GM 5 Plus modelinde FHD ekran bulunurken bir yeni jenerasyon cihazda ileriye değil de geriye gidiş olmuş. Zaten kimse 2K ekran beklemiyordu fakat düşüş de beklemiyorduk. Ama firma da haklı; bu işlemci en fazla HD ekranı idare eder. FHD ekran koyduğunda işlemci gözyaşları dökmeye başlar. Ekran kenarlarındaki bağımsızlığını ilan etmiş siyah iç çerçevelere değinmiyorum bile.

 

Tasarım: Tasarım göreceli kavram. Mutlaka beğenen çıkacaktır ama pek sanmıyorum açıkçası. %68 ekran kasa oranı, siyah iç çerçeveler ve parmak izi okuyucusu üstüne sanal tuşlar ile beğenileceğini düşünmüyorum açıkçası.

 

Abisine kıyasla tek avantajı parmak izi okuyucusu ve dahili depolama olan cihaz diğer özellikler olarak geri gitmiş maalesef.

[the_ad id=”489″]

Bu cihazı tercih edecek kullanıcılara bir söz söylemeden geçmeyeyim; “ETMEYİN!” Göz göre göre bu cihaza bu paraları vermeyin. Çünkü siz bu fiyattan bu cihazları tercih ettikçe firma asla kullanıcı dostu olmayacak. Pahalı halde sattığı cihazı neden daha ucuza satsın ki? Şahsen ben almayacağım, tavsiye etmeyeceğim ve aldırmayacağım.

 

Araştırın. Karşılaştırın. Para kolay kazanılmıyor. Böyle telefonlara bu paraları kaptırmayın.

“General Mobile 6 Fiyat (Rezilliği)” üzerine 6 yorum

  1. avatar SONER OĞUR says:
  2. EYÜPHAN KUNDAKCI says:
  3. veliahht says:
  4. Aydın says:
    • REELPEREST says:
  5. avatar SEMİH ÇELİK says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir