Kapat

Ek AKN Dönemi! Türk Telekom’ dan Yeni Düzenleme

Anasayfa
İnternet Ek AKN Dönemi! Türk Telekom’ dan Yeni Düzenleme

Adil kullanım kotası senelerdir kullanıcıları bezdiriyor. Türk Telekom, Adil Kullanım Kotası yetmeyen kullanıcılar için ek AKN uygulamasını hayata geçirdi. AKN yetmeyen kullanıcılar gündüzleri paket hızlarını almak için bu ek paketlerden yaralanabilecek.

Türk Telekom’dan Ek Adil Kota Uygulaması

Yıllardır süren İSS ve müşteri savaşları geçtiğimiz aylarda sonuç vermişti. Adil kota sisteminde yeni düzenlemeleri yürürlüğe koyan BTK, AKN sonrası hız düşümü uygulamasın da düzenlemeler yapmıştı. 2018 sonunda tamamen yürürlüklükten kalkacak olan AKN’ ye  düzenlemelerle sabretmemiz gerekiyor. Sosyal medya ve internet ortamında örgütlenen müşteriler büyük bir çaba göstererek sesini duyurmayı başardılar. Tabi ülkemizde vatandaşın yararına yönelik iyileştirmelerin çok az olduğunu bildiğimiz için bu durum oldukça şaşırtıcıydı.

Yeni düzenlemenin açıklarından faydalanan internet servis sağlayıcıları, ilk ve orta çağ döneminde kalan “KOTA” uygulamasını tekrar uygulamaya başlamışlardı. Çeşitli tartışmalar açıklamalar geldi geçti ama ortada netlik kazanan bir durum oluşmadı. Bu olaylar yaşanırken en sessiz kalan Türk Telekom şirketi olmuştu. Uzun zaman sonra Türk Telekom, kotası yetmeyen kullanıcılar için ek AKN paketleri uygulamasını yürürlüğe geçirdi. Alışkın olduğumuz gibi kendi yetersiz hizmetleri ve yatırımlarının suçunu yine vatandaşa ödetiyorlar. Yüzlerce lira ödedikten sonra Afrika’ da da internet hizmeti alabiliriz, önemli olan bu hizmeti makul fiyatlarla sunabilmeniz.

Türk Telefon Ek AKN paketleri ve Fiyatları

Türk Telekom tarafından duyurusu yapılan yeni ek adil kota paketlerin de 10 GB ile 100 GB arasında çeşitli seçenekler bulunuyor. Yeni uygulamada, 10 GB, 25 GB, 50 GB ve 100 GB ek AKN paketleri sunacak olan Türk Telekom, tüm bu paketler içinde fiyatları açıkladı. Doğrudan Türk Telekom tarafından açıklanan fiyatlarda da en düşük ek paketin 4 TL, en yüksek adil kota paketinin ise 18 TL olduğu açıklandı.

türk telekom ek adil kota fiyatları

Satışa sunulan paketler de 50 GB ek kota 12 TL ve 25 GB ek kota  7 TL olarak fiyatlandırılmış. Adil kullanım kotası arttıran paketlerde ilk defa düzenlemeye giden Türk Telekom’un internet paketi kapsamında kotayı aşmış olsanız bile yeni bir paket alındığında hızınız tekrar abonesi olduğunuz paket hızına yükseliyor. Aldığınız ek paketteki kullanım hakkını da bitirdikten sonra yine hız düşümü uygulanıyor. Yeni paketleri incelemek ve satın almak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir