Kapat

DJI Spark Türkiye Fiyatı Belli Oluyor

Anasayfa
Haberler DJI Spark Türkiye Fiyatı Belli Oluyor
dji spark drone türkiye fiyatı

Drone denilince akla ilk gelen markalardan olan DJI’ nın yeni modeli Spark tanıtıldı. Üldekemiz de ve dünyada  drone tutkunlarının sayısı son zamanlarda hızlı bir yükseliş içerisinde. Resim ve video çekebilen drone modelleri oldukça ilgi görüyor. Kaliteli dronların fiyatları barındırdığı özelliklere göre artış gösteriyor.

İlk drone deneyiminiz için büyük bir drone alırsanız bu kötü bir tercih olacaktır. Büyük droneları uçurmak zordur ve tecrübe gerektirir. Fiyatlarını göz önüne aldığınızda bir kaza size pahalıya patlayacaktır. DJI’ nın yeni drone modeli Spark oldukça küçük ve boyutuna göre oldukça işlevli bir model. Büyük hacimli drone modellerine göre bu ufaklıkları rüzgarlı havalarda uçurmanın zor olduğunu hatırlatalım.

DJI Spark Özellikleri

dji-spark türkiye

DJI Spark’ ın özelliklerine baktığımızda kameranın açısında olan hedeflere kontrol panelinden tıkladığınızda otomatik olarak o hedefe uçuş gerkeçleştirebiliyor. Diğer bir özelliği ise ActiveTrack ile tanımladığınız hedefi otomatik olarak takip edebilmektedir. Otomatik özçekim özelliği sayesinde ne zaman fotografınızı çekmesini isterseniz ellerinizi kaldırmanız yeterli olacaktır. Spark’ın kamerası, 25 mm odak uzunluğuna sahip f/2.6 diyafram açıklığına sahip geniş açılı lense sahiptir.Video konusunda 1080p çözünürlüğünü desteklemekte. Drone modelleri pahalı olduğu için kaza kırım olayı kullanıcıların en büyük korkularından bir tanesidir. Spark ise önüne çıkan engelleri otomatik olarak algılıyor ve kendisine göre en uygun uçuş profilini çiziyor. Bu sayede kaza olasılığı bir nebze azalıyor. Eğer piliniz azaldıysa otomatik olarak evine dönüş yapabiliyor. Ayrıca kumanda da ne kadar daha uçuş yapabileceğini gösteren bir kısım bulunuyor.

amd navi 7nm

DJI Spark Türkiye satış fiyatı ise şimdilik ön sipariş olarak 2699 TL olarak belirlenmiş. Ön siparişten sonraki fiyatı konusunda ise herhangi bir netlik bulunmuyor. DJI Spark yurt dışı fiyatı ise 499$ olarak belirlenmiş. Eğer bu tarz bir drone arıyorsanız model daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir