in

Atari Geri Dönüyor! Çocukluğumuza Yolculuk Zamanı

atari ataribox logo
atari ataribox logo

“Atari” denilince 20’li 30’lu yaşlarda olan herkes maziye geri dönüş yapar. Çocukluğumuzun ulaşılması zor, en büyük eğlencesi. Sarı kocaman kaseti, Mario ve prensesi, piksel piksel grafikleri… 1980’li veya 1990’lı yıllarının oyun konsolu Atari. Ülkemizde en az 3310 kadar hafızalara kazınmış bir marka olmaktan çıkıp efsane olmuş şirket, sahalara yeniden dönmeye hazırlanıyor.

Atari’den Yeni AteriBox

Atari firması Ataribox adını taşıyan yeni konsolunun ilk tanıtım videosunu yayınladı. 21 saniye uzunluğundaki kısa video, Ataribox hakkında detay vermeden piyasada heyecan yaratmayı başardı. Videodan gördüklerimiz sayesinde konsolda kullanılan materyaller ve kasa tasarımı hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Atari, materyaller arasında ahşaba yer verilerek maziyi canlandırmayı amaçlamış.


Aradan geçen onca yıl boyunca yarattığı akımı ve marka adını güzel şekilde kullanamayan firma, şuan çok parlak bir durumda değil. Dünyanın en büyük dijital eğlence fuarı E3 ile birlikte tanıtılmasa da bu fuarın etkisinden faydalanmak için video yayınlayarak adını tekrar duyurdu.

Öte yandan Atari’ye kuşkuyla bakılmasını gerektirecek bir sürü sebep var. Aradan geçen onca yıl boyunca yarattığı akımı ve marka adını güzel şekilde kullanamayan firma, şuan çok parlak bir durumda değil. Firma uzun zamandır yoluna genellikle Rollercoaster, Tycoon gibi klasik oyunları yeniden yayınlayarak devam ediyor.

[affiliate_news id=”702″]

Bu sene piyasaya sunulacak yeni bir Atari cihazı olmasa da hayalini kurmak bile güzel. NES Classic gibi retro oyunların oynanabildiği yeni bir küçük konsol ile bizi geçmişe götürebilir. Şuan ki rakipleriyle baş edebilmesi çok zor. Atari neyi planlıyor, aklında ne gibi yol haritası çizmiş bilmiyoruz. Umarım klasikleşmiş konsol mantığını yenebilir ve eski parlak günlerine dönerek rekabet kazandırır. Üreticilerin ve seçeneklerin artması bir şekilde biz tüketicilerin yararına olacaktır. Yeni konsolun resmi web sitesini takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Yeni konsolun sizin üstünüzde yarattığı heyecanı yorum kısmında paylaşmanızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Mi 6 Türkiye Fiyatı Belli Oldu! Gerçekten F/P Canavarı mı?

Ek AKN Dönemi! Türk Telekom’ dan Yeni Düzenleme