in

Android Marshmallow Zirvede! Yeni Kullanım Oranları

android-6-marshmallow-kullanim-orani
android-6-marshmallow-kullanim-orani

Mobil cihaz sektöründe donanım yarışı olduğu gibi yazılım yarışı da bildiğimiz bir gerçek. Android-İOS çekişmesinin yanı sıra, Android sürümlerinin de kendi arasında rekabeti oluştu. Google, Developers sayfasında Android sürümlerine ait kullanım verilerini aylık olarak paylaşıyor. Son yapılan güncelleme ile Android sürümlerinin kullanım oranlarında ki değişikliğe hep birlikte göz atalım.

 

Haziran 2017 Android Kullanım Oranları

Google, Android sürüm güncellemelerinin daha hızlı kullanıcıya yansıması için çeşitli kararlar alıyor. Cihaz üreticilerini de sürüm güncellemelerini en hızlı şekilde yayınlaması için baskı uygulamaya devam ediyor. Son zamanlarda ise  işleri kolaylaştırmak için Project Treble sistemini Android O ile birlikte hayata geçirmeyi planladığını biliyoruz. Geliştiriciler sayfasında yer alan Android sürümlerinin kullanım oranları verilerini güncelleyen Google,  Haziran ayı verilerini kamuoyu ile paylaştı.


[affiliate_news id=”729″]

Google Play Store’u ziyaret eden cihazların 1 haftalık verisiyle oluşturulan tabloya göre 7.x Nougat sürümü hızlı bir yükseliş yaşamış. Geçen ayın verilerine göre toplamda yüzde 2.4 puanlık bir artış kaydedilmiş. Android Marshmallow kısmına baktığımızda geçen aya göre herhangi bir değişiklik söz konusu olmasa da bu ay en çok kullanılan Android sürümü olmayı başardı. Android Lolipop kullanım oranlarında ki düşüşe büyük ihtimalle custom rom kullanıcıları sebep oldu. Kitkat ve Jelly Bean sürümlerinin kullanım oranları düşüş göstermeye devam ediyor. Listede inatla kalmaya devam eden ICS ve Gingerbread umarız kısa sürede listeden çıkarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekran Kilidi Unutulan Telefon Nasıl Açılır

Giyilebilir Teknoloji Nedir